fbpx
0

HIFU Nedir?

HIFU yani “High Intense Focused Ultrasound”, yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason anlamına gelen, ses dalgaları ile cildin derin katmanlarında sıkılaşma sağlayan bir tedavi yöntemidir.

HIFU Nasıl Uygulanır?

HIFU tedavisi öncesi hekim tarafından ihtiyaçlar belirlenir ve tedavi edilecek alan değerlendirilir. Yüz temizlendikten sonra ince bir tabaka ultrason jeli yüze sürülür. Sonrasında cihazın başlığı cilde temas ettirilerek hedeflenen yani tedavi edilecek SMAS tabakası ultrason ile görüntülenerek tespit edilen derinliğe yoğunlaştırılmış ve odaklandırılmış ses enerjisi gönderilir. Bu ses enerjisi SMAS dokusunda kontrollü bir ısı artışına yol açarak iyileşme süreçlerini tetikler. SMAS dokusunda sıkılaşma sağlanır. Bu asıcı ve taşıyıcı bağ dokuda görülen sıkılaşma cilt yüzeyinde 3 boyutlu bir sıkılaşma ve lifting etkisi sağlar.

HIFU Kimler İçin Uygundur?

Yüzde ve boyun bölgesinde sarkma problemi olan ve ameliyat olmak istemeyen kişiler için ideal bir tedavi yöntemidir. Genellikle bu sarkma şikayeti 30’lu yaşlarda dikkat çekmeye başlar. Erken yaşlarda ve hafif sarkmaların başlangıcında uygulandığında tedavi verimliliği daha yüksektir.

HIFU Hangi Cihazlarla Uygulanır?

HIFU işlemi için pek çok farklı markanın cihazı mevcuttur. Doublo, Doublo Gold, Ultraformer, Ultracel ve Ulthera markaları ülkemizde en sık kullanılan cihazlardır. Kliniğimizde bu cihazlar içerisinde, FDA onaylı ve hedef tespitli tek cihaz olan Ulthera kullanılmaktadır.

HIFU Kaç Seans Uygulanır?

HIFU tek seans uygulanan bir tedavi yöntemidir. Etkileri kişisel yaşlanma faktörlerine göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 2-3 yıl devam edebilir.

HIFU Tedavisi Kalıcı mıdır?

Kronolojik yaş alma ve yer çekiminin etkisiyle tabi ki yaşlanma ve sarkma devam edecektir. Bu nedenle işlem 2-3 yıllık aralıklar ile tekrar edilebilir.

HIFU Yüz Germe Ameliyatının Yerini Tutar mı?

Tabi ki hiç bir enerji bazlı cihaz ya da ameliyatsız yöntem cerrahi operasyon sonuçları ile karşılaştırılamaz. HIFU tedavisi ameliyatsız tedavi arayışında olan ve mevcut yüz sarkması şikayetlerinden rahatsız olanlar için şikayetleri bir miktar azaltmaya yarayan ve yaş alma süreçlerini yavaşladan bir alternatiftir.

HIFU Yüzümdeki Yağları Eritir mi?

Doğru derinlikte ve dozda yapılan enerji atışları yüzdeki yağlara herhangi bir zarar vermeyecektir.

HIFU Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemden sonra geçici hassasiyet, ödem ve kızarıklık görülebilir. Hamam, sauna gibi aşırı sıcak alanlara yaklaşık 2 hafta girilmemelidir. Güneş kremi ihmal edilmemelidir. Dengeli ve sağlıklı beslenilmelidir.

HIFU Tedavisi Fiyatları Nelerdir? Antalya 2023

Tedavi seans ücretleri uygulanacak bölgenin genişliğine, yapılacak atış sayısına, uygulanan kliniğin konumuna ve işlem yapılan cihaza göre farklılıklar göstermektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*

RANDEVU AL