fbpx
0

Lazerle Tüy Sarartma Nedir?

Lazer epilasyon için uygun olmayan, ince yapıda, açık kahverengi – siyah renkli tüyler için Q-switch NDYAG lazerler ile tüy sarartma işlemi uygulanır. Bu lazer belirli bir dalga boyunda koyu renkli pigmenti küçük parçalara ayırır. İşlem sırasında kılın cilt yüzeyinde görünen kısmındaki renkli tüyler lazer ile hedef alınır ve renk pigmenti parçalanır. İşlem sırasında tüylerin anında beyazladığı gözle görülür. 

Lazerle Tüy Sarartma Kalıcı mıdır?

Lazerle tüy sarartma işlemi kalıcı değildir. Kıl köklerinde zayıflama görülebilse de yeni tüyler zamanla eskisi gibi uzamaya devam eder. İşlem kişinin tüy uzama hızına göre ortalama 1-2 ayda bir tekrarlanabilir. 

Lazerle Tüy Sarartma Ne Kadar Sürer?

Yüz bölgesi için işlem ortalama 15 dakika sürmektedir. İşlem yapılan bölgenin genişliği ve tüy yoğunluğuna göre işlem süresi değişiklik gösterebilir

Lazerle Tüy Sarartma Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sonrasında ciltte hafif bir pembelik görülebilir, güneşten korunmalıdır. 

Lazerle Tüy Sarartma Ağrılı mıdır?

Lazerle tüy sarartma işlemi ağrısız bir uygulamadır. İşlem sırasında hafif bir sıcaklık hissedilir. 

Lazerle Tüy Sarartma Kimlere Önerilir?

Tüylerin alınması işlemine bağlı sık kıl kökü iltihabı problemi olan kişiler, lazer epilasyon ile başarılı sonuç alınamayan ve tüylerinin görünümünden rahatsız olan kişilere önerilir. 

Lazerle Tüy Sarartma Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

İşlem ince tüylerin bulunduğu her cilt bölgesinde uygulanabilir. Sıklıkla yüzdeki tüyler için tercih edilse de, sırt, bel, kol, göğüs arası, karın gibi bölgelere de uygulanabilir.

Lazerle Tüy Sarartma Hamilelik Döneminde Uygulanabilir mi?

Lazerle tüy sarartma işlemi hamilelik döneminde de uygulanabilir. Anne karnındaki bebeğe ya da anneye herhangi bir olumsuz etki oluşturması beklenmez.

Lazerle Tüy Sarartma Emzirme Döneminde Uygulanabilir mi?

Lazerle tüy sarartma işlemi emzirme döneminde de uygulanabilir. Süt yapısında bir değişiklik ya da annede herhangi bir olumsuz etki oluşturması beklenmez.

Lazerle Tüy Sarartma Fiyatları Antalya

Lazerle tüy sarartma işlemi uygulama ücretleri işlemin yapıldığı merkeze, işlem yapılan cilt bölgesinin genişliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*

RANDEVU AL