fbpx
0

Yaşlanma karşıtı bir bakım yöntemi olan hydrafacial cildin yenilenmesi, akne ve lekelerin tedavisinde kullanılan; vakum ile çalışan cildi derinlemesine temizleyen, ağrısız ve acısız bir işlemdir.

Hydrafacial cilt bakımının faydaları nelerdir?

Hydrafacial cilt bakımı cilde zarar vermeden cilt tonundaki dengesizliklerin giderilmesini, gözeneklerin daralmasını, akne, siyah nokta ve gözeneklerin temizlenmesini sağlayarak cilde nefes aldırır ve sağlıklı, parlak bir görünümü beraberinde getirir. Aynı zamanda ince kırışıkların giderilmesinde rol oynar. Cildin en alt katmanına kadar temizlik sağlar. Cildin ihtiyacına göre ayda 1 kere uygulanması önerilir.

Hydrafacial nasıl uygulanır?  

Ağrı ve acı hissetmeden hücrelerin metabolizmasını ve yenilenmesini hızlandırarak uygulanan kolay bir yöntemdir.

Hydrafacial cilt bakımı aşamaları nelerdir?

⁃ Öncelikle işlem yapılacak kişinin cilt tipine uygun bir ürün seçilerek temizleme işlemi yapılır. Bu aşamada makyaj ve kir ciltten arındırılarak gözenekler açılır.

⁃ Sonrasında özellikle gözenekli bölgelere yine cilt tipine uygun peeling uygulanır.

⁃ Üçüncü aşama olarak derinlemesine temizlik cihaz yardımıyla uygulanır.

⁃ Cilt tipine uygun maske ve serum uygulaması sonrası,

⁃ Cilde uygun nemlendirici ile cilt derinlemesine nemlendirilir

⁃ Son olarak cilt tipine uygun güneş kremi uygulanır.

Hydrafacial cilt bakımının avantajları nelerdir?

Her yaşa, her cilt tipine kadın erkek ayrımı olmaksızın dört mevsim uygulanan sistem cildin maruz kaldığı etkileri minimuma indirir ve cildin nem dengesini korur. Ağrı ve acı hissedilmez, son derece konforludur. Uzun süre etkilidir. Uygulama sonrası gözle görünür iyileşme hali ortaya çıkar ve sağlıklı bir görünüm sunar. Gözenekleri daraltır, akne, siyah nokta ve lekelerin giderilmesinde yardımcıdır. İnce kırışıkları düzenli uygulamada azaltır. Aşırı yağlanmanın önüne geçerek cildin nem dengesini korur ve elastikiyetini artırır. Uygulama sonrası kişinin sosyal hayatını olumsuz etkilemez.

Hydrafacial cilt bakımı hangi sıklıkla tekrarlanmalıdır?

⁃ Tedavi amaçla uygulanacaksa birer hafta arayla 4-6 seans önerilir. Ancak kozmetik amaçla uygulanacaksa ayda 1 tekrarlanması yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*

RANDEVU AL