fbpx
0

Dudaklar çok uzun yıllardır çekiciliğin ve güzelliğin sembollerinden biri olmuştur ve estetik algısının önemli parçalarından biridir.

Dudak dolgusu uygulamasında dudağın ruj sürülen kısmına hacim ve şekil vermek amaçlanır. Bazen yapısal olarak dudaklarda hacim kaybı, asimetri görülebilir. Zaman içerisinde de dudak eski hacmini kaybedebilir, içe dönerek görünürlüğü azalabilir

Doğal Dudak Dolgusu, Dudak Gençleştirme Nasıl Uygulanır? Havalı Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu uygulaması genellikle krem anestezisi altında uygulanır. Nadiren diş hekimlerinin sıkça tercih ettiği dental anestezi (iğneli anestezi) ile ağız çevresinin uyuşturulması da tercih edilebilir. İşlem çok ince uçlu iğneler veya kanül adını verdiğimiz ucu keskin olmayan ince uzun aparatlar ile uygulanır. Kanül ile yapılan uygulamalarda ödem, kanama, morluk gibi geçici yan etkilerin görülme riski daha da azalır. 

Dudak dolgusu öncesi sonrası değişimler ne zaman farkedilir?

Dudak dolgusu uygulamasından sonra sonuçlar hemen gözle görülür. Genellikle işlem sırasında ödeme bağlı olarak olması beklenenden bir miktar daha hacimli görünüm ile karşılaşılabilir. Bu ödemler 1 hafta içerisinde tamamen geriler. 

Dudak dolgusu sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Daha önce uçuk geçirdiyseniz bunu mutlaka doktorunuzla paylaşın, dudak dolgusu uygulaması yeni bir uçuk atağı geçirmenize neden olabilir. Doktorunuz önleyici ilaçlar reçete edebilir. 

İşlem sonrası ödemlenen ve gerilen ciltte ödemler gerilerken ince soyulmalar ve kabuklanmalar görülebilir. İşlem sonrası vaselin, shea butter gibi dudak balmlarını kullanmak konforunuz arttıracaktır. 

İşlem sonrası ödemin bekelenenden fazla olduğu durumlarda doktorunuz ödemleri daha hızlı atlatmanıza yardımcı Arnica Montana etken maddeli lokal krem veya jeller önerebilir. 

Dudak dolgusu etkisi ne kadar sürer?

Dudak dolgusu uygulaması sonrası etkiler kişisel farklılıklar görülebilmekte birlikte ortalama 6-8 ay kadar devam eder. 

Dudak dolgusu markaları nelerdir?

Pek çok markanın dudak dolgusu ürünleri bulunmaktadır. Kliniğimizde Hyaldew, Fillmed, Juvederm, Cytocial, Teoxane, Restylane, Stylage gibi etkinliği güvenilirliği bilinen dolgular kullanılmaktadır. Dolgu sonuçlarını etkileyen faktörün dolgunun markasından çok yapısı ve uygulama tekniklerinin olduğu unutulmamalıdır

Dudak dolgusu fiyatları nelerdir? Dudak Dolgusu Kaç Ml?

Dudak dolgusu Antalya fiyatları, uygulanan dolgu miktarına ve dolgu markasına göre değişiklik gösterebilmektedir.  Fiyatlandırma kişiye özel olarak belirlenmektedir. Ücretsiz ön görüşme için sizleri kliniğimize bekleriz, randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Dudak dolgusu yaptıran ünlüler?

Dudak dolgusu uygulamaları ünlüler arasında da çok popüler olan işlemlerden birisidir. 

En güzel dudak dolgusu

dudak dolgusu olduğu anlaşılmayan, sizin dokularınızla özdeş, natürel görünümlü olan dolgulardır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*

RANDEVU AL