fbpx
0

Matriks aşısı adı ile bilinen Sunekos, içerisinde aminoasitler ve hyaluronik asit bulunan, cilt altına enjekte edilebilen bir mezoterapi tedavisidir. Cildin yapı taşlarından olan kollajen ve elastini üretmek amacıyla fibroblast hücrelerini uyararak etkisini gösterir, derinin orta tabakası olan dermis bölgesini yaşlanma belirtilerine karşı korur ve iyileştirir. 

Ekstraselüler matriks adı verilen hücrelerin yaşadığı ortamın ana bileşenleri olan kollajen ve elastini uyaran patently bir aminoasit ve hyaluronik asit formüşüne sahiptir. Cildin hasar görmüş bölgelerinde kollajen ve elastin üretimini arttırarak cildi onarır ve cildin yenilenmesini uyarır. Cilt tonu düzensizliklerini, cildin elastikiyer kaybına bağlı ortaya çıkan sarkmaları ve kırışıklıkları iyileştirir. Cilt yaşlanması, nem kaynı, akne izleri, güneş hasarı, göz çevresindeki elastikiyet kaybı, ince çizgiler, boyun, dekolte bölgesi ve el sırtı gibi bölgelere uygulanabilir. 

En belirgin sonuçlar için ortalama 7/10 gün aralıklar ile 4 seans önerilir. Seanslar ilerledikçe iyileşme görebilirsiniz ancak istenilen sonuçların alınması için 4 seansın tamamlanması önerilir. Unutmayınız ki cildin yeniden kollajen üretmesi yaklaşık 3 ay sürmektedir. 

Sunekos uygulamasının 2 farklı formu mevcuttur. 

Sunekos 200:  Kırışıklık, güneş hasarı ve elastikiyet kaybı daha az olan kişiler için  uygundur.

Ekstraselüler Matriksin yenilenmesi yoluyla derinin derin dokusunun doğal yollar ile yenilenmesi için uygulanan bir tedavidir. Ciltte elastin oluşturarak yardımcı olur, bu nedenle cilt daha sıkı ve pürüzsüz hale gelir. Ayrıca kolajeni geliştirmeye yardımcı olur ve ince çizgileri iyileştirerek cildin daha genç görünmesini sağlar.

Sunekos 1200:  Daha görünür yaşlanma belirtileri için mükemmel.

En iyi sonuçları sağlamak için kombinasyon halinde de kullanılabilirler.

Sunekos 1200, şiddetli kırışıklıklar ve hasarlı ciltler için antioksidan etkiye sahip enjekte edilebilir bir tedavidir. Yüzdeki hacim kaybını iyileştirerek, kırışıklıkları azaltarak ve cildi nemlendirerek genç, doğal özellikleri destekler.

Tedavi Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Morarma riskini azaltmak için randevunuzdan önce doktorunuza kullandığınız ilaçları ve vitaminleri bildiriniz. Örneğin: aspirin, ibuprofen, ginko bilboa, ginseng. 

Tedavi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tedaviden sonra 6 saat duş almayın, makyaj yapmayın, alkolden kaçının, bol su için.

İşlem Sonrası Sık Görülebilen Geçici Yan Etkiler Nelerdir?

İşlem sonrasında genellikle 24 saat içerisinde gerileyen, deri renginde veya hafif pembe kabarıklıklar görüşebilir. Enjeksiyon noktalarında minik geçici morluklar görülebilir. 

Bu yan etkilerin 1 haftadan daha uzun sürmesi durumunda mutlaka doktorunuzu bilgilendiriniz. 

Ağrı ve akıntı normal değildir. Bunları yaşarsanız mutlaka doktorunuzu bilgilendiriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*

RANDEVU AL