fbpx
0

Yazın saçlarımız güneş ve denizin etkisiyle yeterince yıprandı. Bazı saç şekillendirme alışkanlıkları saçların kırılgan, mat ve cansız görünmesine, hatta dökülmesine neden olabilir.

Saçınıza zarar vermeden şekillendirmeye yardımcı olmak için şunlara dikkat edebilirsiniz

-Duş veya banyodan sonra saçınızı bir havluya sararak kurutun. Diğer bir alternatif ise saçınızı havada kurumaya bırakmaktır.

-Gür, kırılgan, kıvırcık veya dalgalı saçları olan kişiler, saçlarının kırılma olasılığını azaltmak için saçlarını ıslakken taramalıdır

-Fırçalamayı minimumda tutun. Saçınızın her gün 100 den fazla fırça darbesi alması saç uçlarının kırılmasına neden olabilir.

-“Uzun süre kalıcı” şekillendirici ürünlerin kullanımını azaltın. Bu ürünleri uyguladıktan sonra saçınızı şekillendirmek için tarak kullanmak saçın kırılmasına ve zamanla saç dökülmesine neden olabilir.

-Şekillendirmeden veya taramadan önce saçınızın kısmen kurumasını bekleyin. 

-Fönleme sayısını azaltmak da hasarı sınırlamaya yardımcı olur.

-Saç maşaları kuru saçlarda, düşük veya orta ısı ayarında kullanılmalıdır. İki günde birden daha sık kullanılmamalıdır.

-Yuvarlak saç maşası kullanıyorsanız, saça yalnızca bir veya iki saniye temas ettirip bırakın. Saç tipiniz ne olursa olsun, aşırı ısı saçınıza zarar verebilir.

-Sürekli örgü, at kuyruğu, sıkı topuz veya saç klipsi kullanımı saçı çeker ve kırılmaya neden olabilecek erginliğe neden olabilir. Gerilim devam ederse kalıcı saç dökülmesi gelişebilir.

Saçınızın bakımıyla ilgili sorularınız veya endişeleriniz varsa, dermatoloğunuzdan yardım alabilirsiniz. 

Muayene randevusu oluşturmak ve merak ettiklerinizi danışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*

RANDEVU AL