fbpx
0

Göz Altı Dolgusu

Göz altı bölgesi genetik olarak veya yaşa bağlı çukurlaştığı zaman bu çukur karanlık bir gölge gibi görünür. Bu bölgedeki derinin de çok ince olması ve alttaki kas dokunun koyu renkli olması nedeniyle de deri alttaki dokunun rengini yansıtır ve göz çevresi koyu, karanlık görünür. Bu görünüm de karşıya yorgun bir ifade verir.

Göz altı dolgu uygulamasında göz altındaki çukur alan hyalüronik asit dolgular yardımı ile desteklenir, karanlık, gölgeli alanlar aydınlanır.

Göz altı dolgusu kimlere yapılır?

İşlem öncesi göz çevresi dokuların iyi değerlendirilmesi gerekir, uygulama herkes için uygun olmayabilir. Bazen orta yüz dolguları ile desteklenerek uygulanması, bazen de göz çevresi için uygun mezoterapi, peeling, altın iğne veya lazer gibi yöntemler ile kombine etmek gerekebilir.

Göz Altı Dolgusu Nasıl Uygulanır? Göz Altı Dolgusu Ağrılı mıdır?

İşlem öncesi anestezi etkili kremler uygulanır. Genellikle ağrısız bir işlem olarak tanımlanır.

Göz altı dolgusu sonrası şişlik olur mu? Göz altı dolgusu sonrası ödem nasıl geçer?

“Kanül” adındaki, ucu sivri olmayan, elastik yardımcı aparatlar yardımı ile uygulandığında göz çevresindeki damar-sinir yapılarına zarar verme ihtimalinden kaçınılmış olur. Bu sayede ödem-morluk-ağrı gibi geçici yan etkilerin görülmesi çok nadirdir. Çok nadiren görülebilen ödem – şişlik gibi problemler genellikle 1-2 gün içerisinde kendiliğinde dağılır. Herhangi bir ek uygulama gerektirmez

Göz altı dolgusu öncesi sonrası değişim ne zaman farkedilir?

Etkileri hemen gözle görülür. İşlem süresi ortalama 15-20 dakikadır. Sonrasında sosyal hayata devam edilebilir.

Göz altı dolgusu ne kadar kalıcıdır?

Göz altı ışık dolgusu kalıcılığı: ortalama 12 ay devam eder. 

Göz altı Dolgusu Kaç mldir?

Dolgu uygulamalarında istenilen etkilerin görülmesi için gerekli olan dolgu miktarı kişisel özelliklere göre değişiklik gösterir. İhtiyaç duyulacak dolgu miktarı muayene sonrası belirlenir. Ancak göz altı dolgusunda genellikle aynı seansta 1ml den fazla hacim kullanılmamaya çalışılır. Gerekli durumlarda 1-3 ay ara sonrası ilave dolgu uygulamaları yapılabilir.

Göz altı dolgusu fiyatları nedir?

Göz altı dolgusu uygulaması işlem yapılacak bölgenin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir, doktorunuzun muayenesi sonrası uygulama ücreti belirlenir.

Ücretsiz ön görüşme randevusu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*

RANDEVU AL