fbpx
0

En iyi cilt bakım ürünü hangisidir?

Bir cilt bakım rutini oluştururken, ürünlerin etkili olması için pahalı olması gerekmediğini hatırlamak önemlidir.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cildinizi temizleme, nemlendirme ve korumayı içeren basit, üç aşamalı bir yaklaşımı benimsemek, cildinizi sağlıklı tutarken cilt bakım maliyetlerini düşürmeye yardımcı olabilir.

Kullandığınız ürün sayısını sınırlamak  yardımcı olabilir Birkaç farklı ürün kullanmak maliyetli olabileceği gibi ayrıca cildinizi tahriş edebilir ve yaşlanma belirtilerini daha belirgin hale getirebilir.

Cilt Bakım Rutininde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

1- Cildinizi Temizleyin: Cilt bakım ürünlerini uygulamadan önce ve yatmadan önce cildinizi temizleyin. Nazik bir temizleyici kiri, yağı ve kalıntıları giderir ve tıkanmış gözeneklerin ve çatlakların önlenmesine yardımcı olur. Tahrişi önlemek için yüz yıkamayı günde iki kez ve terledikten sonra olmak üzere sınırlayın.

2- Cildinizi Nemlendirin:  Cilt yıkama sonrası hafif nemliyle  uygulayarak nemlendiricinizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Nemlendirici, cildinizdeki suyu hapsederek daha parlak ve genç görünmesine yardımcı olur. Yağlı bir cildiniz olsa bile yüzünüzü, vücudunuzu ve dudaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın.

3- Güneşten Korunun: Kırışıklıkları, yaşlılık lekelerini ve cilt kanserini önlemeye yardımcı olmak için güneş koruması kullanın. İster gölge arayın, ister güneşten koruyucu giysiler giyin veya güneş kremi sürün, güneşten korunma günlük cilt bakımınızın önemli bir parçasıdır. Giysilerle örtülmeyen tüm cilde güneş kremi uygulayın.

4- İkili etki sağlayan ürünleri tercih edebilirsiniz: Güneş koruyuculu nemlendirici gibi çift işlevli ürünler kullanmayı düşünün. Güneş koruyucunun geniş spektrumlu ve 30 veya daha yüksek SPF değerine sahip olduğundan emin olun ve her iki saatte bir veya yüzdükten veya terledikten sonra yeniden uygulamayı unutmayın.

5- Etiketi okuyun: “Komedojenik olmayan” veya “gözenekleri tıkamayan” cilt tipinize uygun ürünler arayın.

6- Vazelin kullanmayı düşünün: Bu ucuz ürün, kuru cildi ve tırnakları nemlendirmek ve küçük yaralanmaları tedavi etmek de dahil olmak üzere çeşitli kullanımlara sahip olabilir.

Sonuçları en üst düzeye çıkarmak ve olası tahrişleri en aza indirmek için cilt tipinize en uygun ürünleri seçin:

Cilt Tipimi Nasıl Anlayabilirim?

Cilt problemleriniz için muayene randevusu oluşturmak ve merak ettiklerinizi danışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*

RANDEVU AL