fbpx

Q-SWITCH ND YAG LAZER TEDAVİSİ

Q-switch NDYAG lazer tedavisi ciltteki koyu renk değişikliklerini, çilleri, güneş lekelerini ve koyu renkli dövmelerin görünürlüğünü azaltan, bazen tama yakın kaybolmasını sağlayan bir işlemdir. Leke tedavisi ile eş zamanlı olarak ciltte, derin dokularda kolajen üretimini de uyararak cildin gençliğini korumasına da yardımcı olur. 

Q-switch NG YAG Lazerler Nasıl Çalışır?

1064 nanometre dalga boyunda lazer ışınları yüksek miktarda enerji ile doludur. Bu dalga boyunda ışınlar, nanosaniyeler içinde yayılır ve ciltte “melanin” adı verilen, cilde rengini veren molekül tarafından soğurulur. Bu yüksek enerji, melaninin küçük parçalara ayrılmasını sağlar. Bu sayede mevcut leke görünümü azalır. Dövme silme işleminde ise enerjiyi hapseden bu madde dövme yapılırken dışarıdan cilt altına uygulanan pigmenttir. Yine lazer ışınları bu pigment tarafından hapsedilir ve bu yoğun enerji pigmentin küçük parçalara ayrılmasına neden olur. Ciltte iyileşmeden sorumlu hücreler yavaş yavaş bu küçük parçaları olay yerinden uzaklaştırır. Enerjinin nanosaniyeler içerisinde iletilmesi derinin normal alanlarının bu oluşan ısı enerjisinden etkilenmemesini sağlar.

Q-switched ND YAG Lazer İle Hangi Tedaviler Uygulanabilir?

  • leke tedavisi,
  • tüy sarartma,
  • karbon peeling,
  • gözenek sıkılaştırma,
  • yaşlılık ve güneş lekeleri tedavisi,
  • cilt tonu eşitleme ve 
  • dövme silme tedavileri yapılmaktadır. 

Q-switch NG YAG Lazer Tedavisi Acılı mıdır?

İşlem ton dengeleme ve karbon peeling tedavilerinde genellikle acısız, hafif sıcaklık hissine yol açan dozda uygulanır. Dövme silme sırasında kullanılan dozlarda işlemin ağrılı olması nedeniyle soğuk – krem ya da enjeksiyon anestezisi uygulanır.

Q-switch ND YAG Lazer Tedavisi Kaç Seanstır?

Seans aralıkları ve seans sayısı muayene sonrası mevcut duruma ve kişiye özel olarak planlanır. 

Q-switch ND YAG Lazer Tedavi Fiyatı Nedir?

Q-switch ND YAG lazer tedavi ücretleri işlem yapılacak bölgenin özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Muayene randevusu oluşturmak ve merak ettiklerinizi danışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

RANDEVU AL