fbpx

Ulthera (Ameliyatsız Yüz Gerdirme) Tedavisi Nedir?

Ulthera uygulaması cildin altına ses dalgaları yardımıyla cildin genç görünümünü ve elastikiyetini sağlayan kollajen dokularını uyararak cilt gençleştirmesi sağlayan ameliyatsız yüz germe cihazıdır.

Uygulama ücreti işlem yapılan kliniğe, işlemi yapan uygulayıcıya, işlem yapılacak bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi ve güncel fiyat bilgisi için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Tedavide, SMAS adı verilen, cilt altı tutucu ve asıcı bağ dokuların mevcut olduğu, yüz germe ameliyatlarında da anatomik olarak hedeflenen tabakanın ultrason enerjisi ile ısıtılarak sıkılaşması sağlanır.

Ulthera Neden Diğer Fokuslu Ultrason Cihazlardan Farklıdır?

Diğer fokuslu ultrason tedavilerinden farklı olarak Ulthera’da SMAS görüntülenerek atış yapılacak bölgedeki SMAS derinliği belirlenerek hedef odaklı bir tedavi sağlanmış olur.

Ulthera Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesinde herhangi bir anestezik kreme ihtiyaç yoktur. Yapılacak bölgenin temizliğinden emin olunduktan sonra bölgeye ultrason jeli sürülür. Hastanın cildine göre ayarlamalar hekim tarafından yapılır ve ses dalgalarıyla işleme başlanır.

Uygulanan ses dalgaları dokuları uyararak kollajenin yeniden üretilmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Dokular uygulamayla birlikte kontrollü hasar oluşturmaktadır. Burada ki amaç cildin eski sağlıklı ve genç haline dönmesini sağlamaktadır.

Ulthera Kimler için Uygundur?

Kişisel farklılıklar görülebilmekle birlikte yüzde sarkma ve elastikiyet kaybı bulguları genellikle 30’lu yaşlarda başlar. Bu yaşlardan itibaren cerrahi yüz germe ameliyatı istemeyen hastalar için Ulthera, cilt sarkmalarını önlemek ve azaltmak için uygulanan etkili bir alternatif tedavidir.

Ulthera FDA Onaylı Mıdır?

Ulthera, FDA onaylı bir ameliyatsız yüz gençleştirme tedavisidir.

Ulthera Hangi Bölgelere Uygulanır?

Sıklıkla yüz, kaş düşüklüğü, boyun ve dekolte gibi yaşlanma probleminin sık görüldüğü alanlara uygulanır.

Ulthera Uygulama Sonrası Etki Ne Zaman Görülür?

İşlemden hemen sonra etkisi görülmeye başlar. Asıl etkisi ortalama 2-4 ay arasında görülmektedir.

Ulthera Nasıl Etki Eder?

Yaş ilerledikçe 20’li yaşlarımızdan sonra ciltteki kollajen azalır. Ayrıca yaşlanma su kaybına yol açtığı için cilt altındaki dokuların zayıflamasına ve ciltteki kırışıklıklara sebep olur. Bu yöntemle cildin azalan kollajeni uyarılır ve güçlenir. Güçlenen dokular cildin daha sağlıklı daha genç durmasını sağlar.


Ulthera Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?


  • İşlem sonrası ilk bir hafta ağır spor yapmaktan kaçınılmalıdır.
  • Hamam, sauna tarzı çok sıcak ortamlara girilmemelidir.
  • İşlemden sonra yeni kollajen üretimini destekleyecek şekilde proteinden zengin, sağlıklı ve dengeli beslenilmeli, glisemik indeksi yüksek gıdalar çok fazla tüketilmemelidir.
  • Güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.
  • İşlemden sonra 1-2 saat sürebilen geçici kızarıklık görülebilir.
  • Bazı hastalarda işlemden sonra geçici ödem, hassasiyet ve karıncalanma görülebilir.
  • Çok nadiren küçük bir alanda geçici uyuşukluk hissi ve morarma izlenebilir.

Ulthera Tedavisi Ne Kadar Kalıcıdır?

Ulthera kalıcılığı olarak 2 ile 3 sene arasında değişkenlik gösterir. Cilt yaşlanmaya devam ettiği için yaşlanma hızına ve kişiden kişiye farklılık gösterir.

Ulthera Acılı bir İşlem Midir?

Uygulama kişinin ağrı eşiğine göre değişiklik gösterir. Genellikle kemiğe yakın noktalarda, enerji iletimi sırasında, anlık, yüksek sıcaklık hissi ya da iğne batması tarzında acı hissedilebilir. Araştırmalara göre bilinen kalıcı bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Ulthera Kaç Seans Yapılması Gerekir?

Genellikle tek seans yeterlidir. Sarkmaların yoğunluğuna göre gerek duyulursa 1-2 seans arasında değişkenlik gösterebilir.

Ulthera Uygulaması Fiyatları Ne Kadardır? Antalya 2023

Uygulama ücreti işlem yapılan kliniğe, işlemi yapan uygulayıcıya, işlem yapılacak bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi ve güncel fiyat bilgisi için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

RANDEVU AL