fbpx

Mikroiğneleme tedavisinde derinin kontrollü bir şekilde hasarlanarak kendini yenilemesini uyarması amaçlanır. Cildin kendi doğal iyileşme mekanizmalarının uyarılması ile cilt yenilenerek daha genç, pürüzsüz ve parlak görünüme sahip olur. 

Mikrokiğneleme tedavisinde özel mikroiğnelere sahip, kalem şeklinde özel aparatlar kullanılır. Bu kalemler, ucundaki mikroiğnelerin deriye giriş derinliğini ve hızını ayarlayan özel motorlara sahiptir. Tedavi sırasında, tedavi edilmek istenen bölgeye (yüz – saçlı deri vb.) kısa sürede yüzlerce mikroiğne girişi sağlanabilir.

İğne giriş çıkışı sırasında açılan mikrokanallar tedavide kullanılmak istenen solusyonların veya iyileştirici faktörleri yoğunlaştırılmış plazmanın cilt altında daha yoğun ve hızlıca geçişini sağlayarak etkinliklerini arttırır.

Yenilenme uyarısı başlatılan ciltte yeni kollajen üretimi artar, daha güçlü, canlı ve daha pürüzsüz bir cilt yüzeyi elde edilebilir. . 

Mikroiğneleme Hangi Durumlarda Etkilidir?

  • Akne izlerinin tedavisi
  • Cilt gençleştirme
  • Yaşlanma karşıtı (antiagig)
  • Geniş gözeneklerin tedavisi
  • Cilt sıkılaştırma,

Saç dökülmelerinin azaltılması ve önlenmesi gibi amaçlarla tek başına veya mezoterapi gibi tedavi yöntemleri ile kombine kullanılabilir.

Mikroiğneleme Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İşlem öncesi anestezi etkili kremler sürülerek 15-20 dk beklenir. Sonrasında özel solusyonlar veya kişinin kendi kanından hazılanan solüsyonlar ile birlikte mikroiğneleme kalemi cilt yüzeyinde gezdirilir.  İşlem ortalama 15 dakika sürer. Genellikle 2-4 hafta ara ile 4-6 seans uygulanır. İşlem sonuçlarının gözlenmesi için genellikle ortalama 3 ay gereklidir. 

Mikroiğneleme Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedavi sonrası yaklaşık 1 hafta boyunca direkt güneş ışığından kaçınılmalıdır. Güneş koruyucu kremler düzenli kullanılmalı, gölgeler tercih edilmelidir. Genellikle yaz aylarında tercih edilmeyen uygulamalardan biridir. Küçük kabuklar yolunmamalı, kendiliğinden iyileşmeleri beklenmelidir, bu süreçte doktorunuz size cilt yenileyici ve koruyucu kremler önerecektir. Kese, ağda, iple kıl koparma, soyma,  gibi agresif davranışlardan sauna – hamam gibi ortamlardan 2 hafta süre ile kaçınılmalıdır. 

Mikroiğneleme Fiyatları Nelerdir?

Mikroiğneleme tedavisinde uygulama ücreti tedavi edilecek bölgenin özellikleri, seans sıklığı ve sayısına göre muayene sonrasında belirlenmektedir.

Muayene randevusu oluşturmak ve merak ettiklerinizi danışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

RANDEVU AL