fbpx

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi uygulamasında  kişinin yaşına, cilt problemlerine ve cildin  ihtiyaçlarına göre özel olarak  belirlenen etken maddeler cildin orta tabakasına çok ince iğneler ile enjekte edilir. Çoğu zaman mezoterapi solusyonlarının temel molekülünü su tutma kapsitesi hacminin 10.000 katına kadar çıkabilen bir şeker olan hyalüronik asit molekülüdür. Bunun yanında cilde sağlamlığını sağlayan,  iskeletini oluşturan bağ doku proteini kollajen ve elastikiyetini sağlayan elastin proteinlerinin de mezoterapi solusyonlarındaki aminoasit, peptit, enzim, vitamin, antioksidanlar ve mineraller ile üretilmesinin ve güçlenmesinin uyarılması sağlanır.

Antiaging etkilerin yanı sıra yüze lifting etkisi sağlamak, akne izlerini tedavi etmek, leke tedavisi, gıdı bölgesindeki bölgesel yağlanmanın azaltılması, yara izi tedavisi, saç dökülmesi tedavisi gibi amaçlar ile de mezoterapi tedavileri uygulanabilmektedir. 

Mezoterapi Kaç Yaşında Başlanmalıdır?

Mezoterapi tedavilerine yirmili yaşlardan itibaren başlanması önerilir. Erken yaşlarda başlanan koruyucu tedaviler sayesinde ileri yaşlarda daha ufak müdaheleler ile daha iyi ve doğal sonuçlar elde etmek mümkün olabilmektedir. 

Tek başına uygulanabildiği gibi mikroiğneleme, altın iğne, lazer gibi diğer işlemler ile birlikte de uygulanabilir. 

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak bölge anestezi etkili kremler sürülerek ortalama 15-20 dakika beklenir. Sonrasında çok ince uçlu enjektörler yoluyla cilt altına enjekte edilir. İşlem süresi ortalama 15-20 dakikadır. İşlem sonrası sosyal hayata hızlıca dönülebilir.  Derinin üst tabakasına zarar verilmediği için her mevsim rahatlıkla uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Muayene randevusu oluşturmak ve merak ettiklerinizi danışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

RANDEVU AL