fbpx

BBL Tedavisi Antalya’da

BBL Tedavisi (Broad Band Light) Tedavisi Nedir?

Cellec V , 420–1200 nm geniş dalga boyuna sahip ışık kullanan bu sırada zararlı ultraviyole ışınlarını filtreleyen yeni nesil bir ışık tedavi cihazıdır

Dokuz tip farklı filtresi değiştirerek, optik dalga boyu seçilebilir ve deri tipine uygun, değişken parametreler ayarlanabilir. Bu da akne, leke, rosacea, kılcal damar gibi pek çok problemi bir arada güvenle tedavi edebilme olanağı sağlar. Hem oksihemoglobin hem de methemoglobin için yüksek absorpsiyona sahip çift filtre ile donatılmıştır; bu nedenle, sadece geleneksel pigment lezyonları için değil, aynı zamanda damarsal lezyonlar için de mükemmel tedavi etkisi sağlayabilir.

bbl-tedavisi

Daha hızlı ve daha güvenli prosedürler için cilt temas yüzeyine monte edilmiş kontak soğutma sistemine sahiptir. Bu da ağrısız bir tedavi süreci sağlar. 

IPL (intense pulse light) uzun yıllardır fotorejuvenasyon (ışık ile cilt yenileme) tedavilerinde sıklıkla kullanılmaktaydı. Yeni nesil bir IPL cihaz olan Cellec V BBL , cilde zarar verebilecek dalga boyları engellenerek ve bunula birlikte kısa ve uzun dalga boyların bir arada uygulanmasına olanak sağlayarak damarsal lezyonların da güvenli ve etkili bir şekilde tedavisine olanak sağlamaktadır. 

 

Geniş bant ışık tedavisi geniş bir dalga boyu aralığında düşük enerji iletimi sağlayarak, işlem sonrası şiddetli bir reaksiyon görülmeden, sosyal hayata hızla dönüşe izin veren bir iyileşme süreci sağlar. 


BBL Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

BBL tüm cilt bölgelerinde uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Sıklıkla yüz, boyun, dekolte, el üzeri, omuz sırt gibi cilt yaşlanma ve leke problemlerinin sık görüldüğü alanlarda uygulanır. 

 

BBL Hangi Durumların / Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

9 farklı filtresi ile BBL açık ve koyu tenli tüm bireylerde pek çok farklı durumun tedavisinde güvenli ve etkili bir şekilde kullanılabilir. 

Bunlar: 

  • Akne (Sivilce)
  • Akne sonrası görülebilen kırmızı ve kahverengi lekeler
  • Rosacea (Gül Hastalığı)
  • Yüzdeki kılcal damarlar
  • Çiller
  • Lentigolar (yaş lekeleri)
  • Poikilioderma
  • Telenjiektaziler

Bunların yanı sıra Cellec V BBL’e özel Photoshower modu, ışık enerjisi ile cildin derin tabakalarının ısıtılarak kollajen üretimini tetikler. Bu da cilt üzerindeki renk düzensizlikleri tedavi edilirken, kollajen üretimi ile gözenek ve ince kırışıklık görünümünü de azaltarak daha canlı, pürüzsüz bir cilt elde edilmesine yardımcı olur. 

BBL Ağrılı Bir Tedavi midir?

BBL uygulaması genel olarak çok ağrılı bir işlem değildir.  Işık atışları sırasında yüzde lastik çarpma hissi hissedilir. Sonrasında kısa süreli (birkaç saat) hafif kızarıklık, sıcaklık, yanma hissi görülebilir. Leke görünümünün izlendiği bölgelerin etrafında kızarıklık, leke renginde koyulaşma görülebilir. Ortalama 1-2 hafta içerisinde koyu alanlar ince pul-kabuklara dönüşerek dökülebilir, alttaki leke görünümü soluklaşır ve tama yakın kaybolabilir. 

BBL Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Kişinin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilmekle birlikte 2-4 hafta ara ile ortalama 4 seans tedavi genellikle gerekli görülmektedir. 

BBL Tedavisi Hangi Mevsim Uygulanır?

BBL tedavisi uygulaması yapılması için cildin öncesinde güneşten korunmuş, güneşin etkisi ile bronzlaşmamış olması gerekir. Bu nedenle yaz aylarında BBL tedavisi uygulanması tercih edilmez. Diğer mevsimlerde rahatlıkla uygulanabilir.

BBL Tedavisi Fiyatları Nelerdir?

BBL tedavisinin uygulanacağı bölgenin genişliği ve özelliklerine göre uygulama ücreti değişiklik gösterebilir.  Muayene randevusu oluşturmak ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

RANDEVU AL