fbpx

Antalya Orta Yüz Dolgusu İşlemi

Özellikle 20’li yaşların sonu – 30’lu yaşların başından itibaren yanaklar eski dolgun görünümünü kaybetmeye başlar. Yağ doku hacminde azalma ve onları yerlerinde tutan bağ dokuların gevşemesiyle yer değiştirme ve sarkmalar görülür.

Orta yüz bölgesi düzleşir, alt göz kapağı ile yanağın ilişkisi bozulur, göz altları yorgun görünür, burun dudak arasında kalan nazolabial bölge üzerinde katlanmalar artar, dudak köşesi aşağı doğru döner, üzgün ifadeye yol açar, alt yüzde devam eden sarkmalar çene hattını geçerek çene-boyun hattının keskin geçişini bozar. 

Tüm bu yaşananlar aslında gözlerimizin önünde olur ancak yavaş gelişen olaylar nedeniyle genellikle ilk olarak fotoğraflarda fark edilir. 

Gençlikte sahip olunan, tepesi yukarda bir üçgeni andıran yüz hatları yavaş yavaş dikdörtgenleşir.

Orta yüz dolgusunda amaç zamanla kaybettiklerimizi hyaluronik asit dolgular ile yerine koyarak üzgün ve yorgun ifadeyi azaltmak, zamanla aşağı sarkmaya başlayan dokuları vektörel kuvvetler ile destekleyerek yukarı doğru taşımaktır. Orta yüz dolgusu çoğu zaman göz altı dolgusu, nazolabial dolgu ya da çene hattı dolgusu uygulamaları öncesi uygun ve sağlam bir destek sağlamak amacıyla tercih edilir. Bu bölgelerde uygulanması gerekecek dolgu miktarlarını azaltır, yüzün dikdörtgen görünümünü azaltarak yeniden oval ve kıvrımlı, belirgin ve güçlü yüz hatlarına sahip olunmasını sağlar.

Etkileri hemen gözle görülür ve ortalama 12-18 ay devam eder.  Dolgular erirken kollajen üretimini de uyardıkları için çoğu zaman dolguların erime süresi tamamlandıktan sonra dahi dolgu öncesine göre daha iyi sonuçlar gözlenir.

Orta Yüz Dolgusu Kaç ml’dir?

Dolgu uygulamalarında istenilen etkilerin görülmesi için gerekli olan dolgu miktarı kişisel özelliklere göre değişiklik gösterir. İhtiyaç duyulacak dolgu miktarı muayene sonrası belirlenir.

RANDEVU AL