fbpx

Antalya Göz Altı Dolgusu İşlemi

Göz altı bölgesi genetik olarak veya yaşa bağlı çukurlaştığı zaman bu çukur karanlık bir gölge gibi görünür. Bu bölgedeki derinin de çok ince olması ve alttaki kas dokunun koyu renkli olması nedeniyle de deri alttaki dokunun rengini yansıtır ve göz çevresi koyu, karanlık görünür. Bu görünüm de karşıya yorgun bir ifade verir.

Göz altı dolgu uygulamasında göz altındaki çukur alan hyalüronik asit dolgular yardımı ile desteklenir, karanlık, gölgeli alanlar aydınlanır.

İşlem öncesi göz çevresi dokuların iyi değerlendirilmesi gerekir, uygulama herkes için uygun olmayabilir. Bazen orta yüz dolguları ile desteklenerek uygulanması, bazen de göz çevresi için uygun mezoterapi, peeling, altın iğne veya lazer gibi yöntemler ile kombine etmek gerekebilir.

İşlem öncesi anestezi etkili kremler uygulanır. “Kanül” adındaki, ucu sivri olmayan, elastik yardımcı aparatlar yardımı ile uygulandığında göz çevresindeki damar-sinir yapılarına zarar verme ihtimalinden kaçınılmış olur. Bu sayede ödem-morluk-ağrı gibi geçici yan etkilerin görülmesi çok nadirdir. 

Etkileri hemen gözle görülür. İşlem süresi ortalama 15-20 dakikadır. Sonrasında sosyal hayata devam edilebilir. Etkinliği ortalama 12 ay devam eder. 

Göz altı Dolgusu Kaç ml’dir?

Dolgu uygulamalarında istenilen etkilerin görülmesi için gerekli olan dolgu miktarı kişisel özelliklere göre değişiklik gösterir. İhtiyaç duyulacak dolgu miktarı muayene sonrası belirlenir. Ancak göz altı dolgusunda genellikle aynı seansta 1ml den fazla hacim kullanılmamaya çalışılır. Gerekli durumlarda 1-3 ay ara sonrası ilave dolgu uygulamaları yapılabilir.

RANDEVU AL